Bujori Pastelelegance
750,00 lei – 760,00 leiInterval de prețuri: 750,00 lei până la 760,00 lei
Hortensie - Hydrangea Macrophylla Love®
107,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard®
…pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Plante la comandă, Tradafiri semi-arcadă, Trandafiri floribunda
Etichetă: trandafiri
Descriere
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Bucură-te de farmecul acestui trandafir minunat!
Particularitățile sale sunt:
- combinația de culori: albul-crem care este parcă ”tivit” pe margini cu un roz gentil, cald, blând.
- floarea are formă de cupă ce se deschide încet (un mare plus pentru cei care vor să savureze fiecare moment în compania acestui trandafir)
- mugurii sunt tare drăgălași * sunt sub formă globulară
- înflorirea este prolifică, începând cu anul 2 de viață
- florile ajung la diametru de 8 cm la maturitate
- număr mare de petale (peste 41, când floarea este adultă)
- frunzele sunt verde închis, cu aspect cochet semi-lucios
- faptul că a fost multiplu premiat de către experți în ani diferiți îl menține în liga mare a trandafirilor urcători și astăzi
- foarte iubit de colecționari
- puternic impact ornamental
- îi merge bine în zonele cu soare (nu îi place umbra)
- fiind un trandafir urcător, distanța la plantare este extrem de importantă. Alocați 1metru minim, poate chiar 2 metri între el și alte plante, pentru a-i lăsa spațiu să se dezvolte armonios.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb-Crem și Roz |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-600 cm |
| Producător: | Meilland |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Pierre de Ronsard® |
| Culoare | Alb-crem, Roz |
| Dimensiunea florilor | 7-8 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 250 cm până la 600 cm |
| Înflorire | Abundentă, Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Moderat |
| Producător | Alain Meilland |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Quicksilver®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Quicksilver®
Trandafirul Quicksilver® este opera excepțională a creatorului Kordes. A fost introdus în anul 2005. Face parte din minunata colecție Arborose®.
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se găsește și în secțiunea semi-arcadă: semi-arcadă Quicksilver®.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Parbleu®
70,00 lei – 78,00 leiInterval de prețuri: 70,00 lei până la 78,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Parbleu®
Trandafirii Parbleu® sunt un soi relativ recent, fiind introduși în anul 2013 de către Enrico Barni, celebrul creator de soiuri de flori din Italia.
Pentru precomenzi pentru toamnă (noiembrie - decembrie 2023), vă așteptăm cu un email la comenzi@gradinaresc.ro sau un mesaj la numarul de telefon 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Märchenzauber®
66,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafirii Märchenzauber® fac parte din colecția Fairy Tale Rose (Trandafiri de basm) și au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Kordes.
Deja în anul 2016, trandafirii Märchenzauber® au câștigat premiul Golden Rose în Baden Baden, iar în 2017 au primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania).
Trandafirii Märchenzauber'® sunt trandafiriii pe care îi dorești în colecția ta!
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este disponibil din primăvara anului 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri galbeni Inka®
60,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 68,00 lei
Trandafiri galbeni Inka®
Trandafirii Inka® au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Tantau.
Sunt unii dintre cei mai apreciați trandafiri galbeni, pentru că înfloresc constant pe tot parcursul sezonului și sunt foarte sănătoși.
Culoarea lor galben solar aduce instant zâmbetul pe buze oricui îi privește.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Abracadabra®
65,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Abracadabra®
Vrei și trandafiri roșii, dar și trandafiri galbeni în același timp? Abracadabra®! Acum, ai această posibilitate cu trandafirii Abracadabra® de la creatorul Kordes.
Acești trandafiri sunt premiați la diferite concursuri internaționale.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Peach Melba® (Korita)
65,00 lei – 78,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 78,00 lei
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
59,00 lei – 67,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 67,00 lei
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Dame Judi Dench® (Ausquaker)
72,00 lei – 90,00 leiInterval de prețuri: 72,00 lei până la 90,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Dame Judi Dench
Noutate de la producătorul David Austin: trandafirul Dame Judi Dench® face senzație!
Coloritul special și rezistența sa îl plasează între favoriții iubitorilor de trandafiri!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.