Bujori Pastelelegance
750,00 lei – 760,00 leiInterval de prețuri: 750,00 lei până la 760,00 lei
Hortensie - Hydrangea Macrophylla Love®
107,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard®
…pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Plante la comandă, Tradafiri semi-arcadă, Trandafiri floribunda
Etichetă: trandafiri
Descriere
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Bucură-te de farmecul acestui trandafir minunat!
Particularitățile sale sunt:
- combinația de culori: albul-crem care este parcă ”tivit” pe margini cu un roz gentil, cald, blând.
- floarea are formă de cupă ce se deschide încet (un mare plus pentru cei care vor să savureze fiecare moment în compania acestui trandafir)
- mugurii sunt tare drăgălași * sunt sub formă globulară
- înflorirea este prolifică, începând cu anul 2 de viață
- florile ajung la diametru de 8 cm la maturitate
- număr mare de petale (peste 41, când floarea este adultă)
- frunzele sunt verde închis, cu aspect cochet semi-lucios
- faptul că a fost multiplu premiat de către experți în ani diferiți îl menține în liga mare a trandafirilor urcători și astăzi
- foarte iubit de colecționari
- puternic impact ornamental
- îi merge bine în zonele cu soare (nu îi place umbra)
- fiind un trandafir urcător, distanța la plantare este extrem de importantă. Alocați 1metru minim, poate chiar 2 metri între el și alte plante, pentru a-i lăsa spațiu să se dezvolte armonios.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb-Crem și Roz |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-600 cm |
| Producător: | Meilland |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Pierre de Ronsard® |
| Culoare | Alb-crem, Roz |
| Dimensiunea florilor | 7-8 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 250 cm până la 600 cm |
| Înflorire | Abundentă, Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Moderat |
| Producător | Alain Meilland |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Pacific Dream®
85,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Scent of woman®
75,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 75,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Märchenzauber®
66,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafirii Märchenzauber® fac parte din colecția Fairy Tale Rose (Trandafiri de basm) și au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Kordes.
Deja în anul 2016, trandafirii Märchenzauber® au câștigat premiul Golden Rose în Baden Baden, iar în 2017 au primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania).
Trandafirii Märchenzauber'® sunt trandafiriii pe care îi dorești în colecția ta!
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este disponibil din primăvara anului 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Peach Melba® (Korita)
65,00 lei – 78,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 78,00 lei
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
66,00 lei – 86,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 86,00 lei
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
59,00 lei – 72,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 72,00 lei
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
65,00 lei – 73,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 73,00 lei
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.