Back to products
Magnolia Vulcan
328,00 lei
Magnolia Butterflies
338,00 lei
Magnolia acuminata Butterflies
Iată un soi excepțional, considerat unul dintre cele mai bune soiuri cu flori galbene
Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Următoarea livrare se va face săptămânile următoare, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Disponibil pentru precomandă
Categorii: Magnolii, Plante la comandă
Etichete: Magnolia, Magnolie galbenă, Magnolii
Descriere
Magnolia acuminata Butterflies
Ornamentează-ți grădina cu magnolia care îți ajunge la suflet și știi că ai făcut alegerea perfectă!
Se livrează la ghiveci de 9l, înălțime de minim 75 cm la livrare (excluzând înălțimea ghiveciului).
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Aprilie, Mai |
| Înălțime la maturitate: | 600 cm + |
| Condiții de lumină: | Soare, Semi-Umbră |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
-25°C până la -30°C |
Nu știi ce magnolie să alegi? Te invităm să dai click aici pentru a vedea toată colecția de magnolii spectaculoase și să îți alegi preferata. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag. Sau poate preferi trandafirii?
Informații suplimentare
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Denumire | Magnolia acuminata Butterflies |
| Culoare | Galben |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 7 kg |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 600 cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Magnolia Butterflies” Anulează răspunsul
Produse similare
Bambus Nigra, ghiveci 18 litri
343,00 lei
Magnolia Manchu Fan
328,00 lei
Magnolia Manchu Fan
Magnolia Manchu Fan este o magnolie rară cu flori alb-crem care poate reinflori în iulie.Următoarea livrare se va face în luna mai 2024, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Livrarea pentru acest tip de magnolie se face DOAR cu precomandă. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Magnolia Genie®
328,00 lei
Magnolia Sunrise
328,00 lei
Magnolia Sunrise
Magnolia Sunrise este un soi splendid cu flori albe cu nuanțe mari de roz-violet la bază.Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Următoarea livrare se va face săptămânile următoare, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Magnolia Cleopatra®
328,00 lei
Magnolia Cleopatra®
Iată o magnolie cu înflorire lungă, de până la 4 săptămâni primăvara. Și bonus, repetă înflorirea vara.Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Următoarea livrare se va face săptămânile următoare, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Magnolia Vulcan
328,00 lei
Magnolia Vulcan
Magnolia care te surprinde prin florile sale mari de 25-30 cm. În plus culoarea este unică, roșul intens al magnoliei Vulcan este una dintre cele mai închise culori roșii ale unei magnolii.Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Următoarea livrare se va face săptămânile următoare, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard®
...pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Opțiunea ”la ghiveci” nu este momentan în stoc. Dacă însă ești fan/ă ”Eden Rose”, iată două alternative care promit să te bucure la fel de mult: Red Edenrose și/sau Mini Edenrose.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Magnolia Honey Tulip
328,00 lei






Recenzii
Nu există recenzii până acum.