Magnolia Honey Tulip
328,00 lei
Magnolia Honey Tulip
Magnolia este proclamata varianta de aur a „Lalelei negre”, aceasta este prima floare galbena cu acesta forma.
Frunzele sunt mici, verzi, in forma de ou. Infloreste in martie si aprilie. Aroma este uimitoare, florile sunt foarte mari pina la 20 cm in diametru.
Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Livrarea pentru acest tip de magnolie se face DOAR cu precomandă. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Magnolia Honey Tulip
O descoperire a renumitului crescător Mark Jury din Noua Zeelandă a produs această minunată magnolie. Salutată ca o versiune aurie a „lalelei negre”, este prima cu flori galbene care are această formă distinctă de floare. De asemenea, spre deosebire de multe dintre celelalte magnolii galbene, ea înflorește pe lemnul gol, astfel încât vederea nu este distrasa de frunzișul emergent. Petalele sale galbene de unt sunt suficient de substanțiale încât să nu se cadă ușor și își păstrează culoarea pe tot parcursul sezonului.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Miros deosebit |
| Înflorire: | Aprilie, Mai |
| Înălțime la maturitate: | 150 cm – 250 cm |
| Condiții de lumină: | Soare, Semi-Umbră |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
-25°C până la -30°C |
Nu știi ce magnolie să alegi? Te invităm să dai click aici pentru a vedea toată colecția de magnolii spectaculoase și să îți alegi preferata. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Denumire | Magnolia Honey Tulip |
| Culoare | Galben |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 9 kg |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 400-500cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Produse similare
Trandafiri Albertine
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®. Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafirul Amadeus® este creație de excepție a Kordes. A fost introdus în anul 2003. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- durata lungă de înflorire
- că tolerează semi-umbra
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii








Recenzii
Nu există recenzii până acum.