Trandafiri japonezi SHEHERAZADE®
93,00 lei – 127,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 127,00 lei
Trandafiri japonezi SHEHERAZADE®
Trandafirul SHEHERAZADE® are spini puțini sau deloc, ceea ce-l face atractiv pentru iubitorii de animale și de persoanele care au copii mici. Culorile de roz și violet sunt un alt atuu incontestabil al acestui trandafir.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine trandafirul Sheherezade® în stoc.
Trandafiri japonezi SHEHERAZADE®
Trandafirul SHEHERAZADE® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Takunori Kimura.
A fost introdus în anul 2013, fiind un soi extrem de iubit și apreciat de către iubitorii de trandafiri.
Acest trandafir formează un tufiș compact și stufos, potrivit pentru zonele din grădină care au nevoie de energia spectaculoasă a lui Sheherezade®.
Frunzele sunt mici, cochete, creând spațiul ideal pentru spectacolul oferit de florile SHEHERAZADEI®.
Culorile petalelor sunt vii și intense, prin urmare nu recomandăm plantarea în zone cu soare plin la amiază.
Combinația de roz și violet este extrem de ofertantă vizual. Florile mari și pline (spre 40 de petale, la maturitate) sunt elementul central al acestui trandafir.
Aspectul „ciufulit” și parfumul intens adaugă valoare suplimentară atunci când decizi să ai SHEHERAZADE® în colecția ta.
Pozele din galerie care prezintă trandafirul la ghiveci sunt făcute în anul 2023.
Greutatea la livrare pentru rădăcina nudă este de 0.5 kg, iar la ghiveci greutatea este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz, Violet |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70-90 cm |
| Producător: | Takunori Kimura |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri japonezi SHEHERAZADE® |
| Culoare | Roz, Violet |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 7,5 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 70-90 cm |
| Producător | Takunori Kimura |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |
| Trandafir japonez | Da |
| Spini | Spini puțini sau deloc |
Produse similare
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri Pacific Dream®
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă






Recenzii
Nu există recenzii până acum.