Trandafiri Julia Child®
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Julia Child®
Iată o tufă specială cu parfum special și aspect ornamental spectaculos.
În stoc se află opțiunea ”la ghiveci” și se livrează începând din primăvara anului 2025.
Trandafiri Julia Child®
Cum poți să ”îmbraci” elegant într-un galben-auriu o parte din grădină? Să pară că-ți zâmbește pur și simplu? Apelând la trandafirii Julia Child®.
Enumerăm mai jos câteva caracteristici relevante:
- florile se formează în ciorchini spectaculoși, galben-aurii
- tufișul este viguros, robust și rezistent
- are înflorire în valuri, începând din luna iunie până la îngheț
- înflorirea este durată
- parfumul este intens, de anason si lemn dulce
- are rezistență mare la frig
- are număr mare de petale (peste 35, la maturitate)
- potrivit ca flori tăiate
Forma florilor este de trandafir de modă veche, plină. Frunzele au aspect lucios.
Această varietate a fost introdusă în 2006, an în care a și câștigat premiul AARS (All America Rose Selection).
Distanța la plantare este de recomandată a fi de minim 60 cm.
Diametrul florii este de 8 cm.
Locația de plantare: la soare.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben-Unt |
| Parfum: | Puternic, De Anason, Lemn Dulce |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 60 – 80 cm |
| Producător: | Weeks Roses |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Julia Child® |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Galben, Galben-Unt |
| Dimensiunea florilor | 8 cm |
| Locația de plantare | Soare |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înălțimea la maturitate | 60 – 80 cm |
| Producător | Weeks Roses |
| Parfum | Anason, Lemn dulce, Puternic |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Premiați | 2006, All America Rose Selection |










Recenzii
Nu există recenzii până acum.