Trandafiri Eisvogel®
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Eisvogel®
Îi vrei la tine în grădină pentru că înfloresc continuu, au parfum puternic și culori cam deosebite.
În stoc se află opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Eisvogel®
Unul dintre cele mai surprinzatoare varietăți de trandafiri de la producătul Tantau – este trandafirul Eisvogel®.
În continuare prezentăm câteva dintre caracteristicile acestui minunat soi:
- parfumul este puternic
- se poate planta cu succes atât în soare cât și la semi-umbră
- distanța minimă recomandată la plantare este de 80 cm
- diametrul florii este de 10-12 cm
- floarea este dublă, în formă de rozetă
- excelent ca flori tăiate
- coloratura este unică: centrul florii este portocaliu spre cupru, iar pe margini – tonuri de roz-violet
- a maturitate, numărul petalelor poate ajunge la 50
- rezistență mare în fața bolilor
- forma este compactă și stufoasă, iar tulpinile sunt foarte viguroase.
Această varietate a fost introdusă în anul 2016 și face parte din colecția „Nostalgic Rose” de la Tantau.
Florile tăiate în vază rezistă și 5 zile.
Distanța la plantare este necesară a fi de minim 50 cm.
CARACTERISTIC acestui trandafir este că în funcție de vreme, culorile pot migra și spre maro, elegant, discret, sofisticat.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Violet, Portocali – Cupru |
| Parfum: | Puternic, Exotic |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 80 – 120 cm |
| Producător: | Tantau |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent, -20°C |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Eisvogel® |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Cupru, Portocaliu, Violet |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Dimensiunea florilor | 10-12 cm |
| Înălțimea la maturitate | 80 – 120 cm |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Locația de plantare | Semi-umbră, Soare |
| Parfum | Exotic, Puternic |
| Producător | Tantau® |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |




Recenzii
Nu există recenzii până acum.