Trandafiri Madame Anisette®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Caracteristicile principale ale acestui trandafir sunt:
- parfumul puternic și accentele picante
- culoarea spectaculoasă, caldă
- rezistența la căldură
- frunze rezistente
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”, prin urmare acest trandafir are parfum puternic.
Pentru pasionații de trandafiri parfumați, regăsim note de:
- intense de anason, smirnă, lemn dulce.
- subtile de condimente, în fundal.
- de mijloc, de trandafir, care ies în evidență pe măsură ce floarea se deschide -> iată-i unicitatea trandafirului Madame Anisette®.
- de bază: de miere care oferă un ”pachet” olfactiv complex dar și echilibrat.
Parfumul se simte pe tot parcursul zilei: dimineața, la prânz, dar și seara.
Marimea florii este de 7 – 8 cm.
Distanța la plantare este de 50 cm, iar pe un metru pătrat este recomandat a se planta 4 tufe. Yeey, ce spectacol fac trandafirii Madame Anisette® toată vara.
Are certificare ADR, semnul distinctiv al rezistenței plantei.
IDEE DE CADOU: poate fi oferit ca și cadou de casă nouă, de nuntă, de botez și de ziua onomastică. Te invităm să alegi un voucher de aici, din secțiunea ”card cadou”, iar de restul se ocupă Albinuța de la Gradinaresc.ro cu cea mai mare bucurie posibilă.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Crem, Caisă |
| Parfum: | Puternic, Plăcut picant |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 120 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Madame Anisette® |
| Parfum | Plăcut picant, Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Verificați și testați ADR | Da, În 2014 |
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
Se livrează începând din martie 2026.
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri Pacific Dream®
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă






















Recenzii
Nu există recenzii până acum.