Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
86,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 86,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024.
Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024.
Produs în curs de actualizare.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | |
| Parfum: | Discret |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes |
| Parfum | Discret |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri EOS®
Trandafiri EOS®
Trandafirii EOS® sunt opera excepțională a creatorului Enrico Barni. A fost introdus în anul 2009, fiind un soi relativ nou.
Acest trandafir se aduce cu precomandă. Următoarea livrare pentru el este în luna mai 2024, varianta GHIVECI.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.