Bujori Bowl of Cream
119,00 lei – 120,00 leiInterval de prețuri: 119,00 lei până la 120,00 lei
Bujori Bowl of Cream
Bowl of Cream este bujorul alb cu floare mare și parfum puternic. Potrivit pentru buchete!
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Bujorul la GHIVECI este în stoc.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 115,43 lei |
| 5% | 5 + | 5% 113,05 lei |
Bujori Bowl of Cream
Bucură-te de farmecul unor bujori ca Bowl of Cream!
Acești bujori sunt:
- unele dintre cele mai bune soiuri de flori tăiate
- au culoarea alb, spre alb-lăptos
- staminele strălucitoare din partea centrală sunt galbene și aduc plusul de eleganță necesar perfecțiunii florii. Parcă vezi bujorii zâmbind, pur și simplu
- au floarea mare, atunci când ajung la maturitate: 18 – 20 cm în diametru
- înflorirea lor este abundentă, lungă și continuă
- tulpinile susțin excelent florile, sunt viguroase și formează un tufiș cu valoare estetică superbă
- tulpinile acestor bujori Bowl of Cream nu necesită sprijin
Acești bujori nu tolerează solul acid și se plantează la soare.
Pentru pasionații de curiozități și colecționarii de bujori din Casa Klehm, avem o veste minunată! Și bujorii Bowl of Cream sunt creați de către C. G. Klehm, în anul 1963.
Acești bujori au nevoie de 2-3 ani de viață, pentru a-și desăvârși forma tufișului și a florilor.
Dacă niciun alt argument nu este suficient de convingător, iată ce-i face pe bujorii Bowl of Cream să fie așa de iubiți: au muguri laterali, care se înlocuiesc unii pe alții, aducând perioada de înflorire până la 14 zile.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3.5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Bowl of cream |
| Culoare | Alb |
| Parfum | Foarte puternic |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
| Dimensiunea florilor | 18-20 cm |
| Producător | 1963, Carl G. Klehm, SUA |
| Locația de plantare | Soare |

















Recenzii
Nu există recenzii până acum.