Bujori Alertie
93,00 lei – 94,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 94,00 lei
Trandafiri Imperatrice Farah®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Blue Monday
83,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 83,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Blue Monday
La semi-umbră, culoarea se intensifică, iar la soare se deschide în lavandă minunată!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face începând din primăvară.
SKU:
Nu se aplică
Categorie: Trandafiri teahibrid
Etichete: trandafiri, trandafiri floribunda, trandafiri lavandă, trandafiri Tantau
Descriere
Trandafiri Blue Monday
Bucură-te de farmecul acestui sublim trandafir!
Dintre caracteristici, amintim:
- se comportă bine în sezonul rece, dacă respecți regula de mușuroire
- se comporta excelent vara. Chiar în soare plin, am avut surpriza extrem de plăcută să nu își piardă din personalitate
- parfumul completează imaginea tufei
- floarea este mare și se ține bine pe tufă și după perioade de ploi
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Liliac strălucitor |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Inaltime | Maxim 130 cm |
| Producător: | Tantau |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Blue Monday |
| Culoare | Liliac |
| Dimensiunea florilor | 10 cm |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | 120-130 cm |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Puternic |
| Producător | Tantau® |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Mare |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Trandafir teahibrid | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Locația de plantare | Semi-umbră, Soare plin |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Blue Monday” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
86,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 86,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Madame Anisette®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”. Caracteristicile principale ale acestui trandafir sunt:- parfumul puternic și accentele picante
- culoarea spectaculoasă, caldă
- rezistența la căldură
- frunze rezistente
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Königin Marie
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Königin Marie
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”. Produs în curs de actualizare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Double Delight®
88,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 123,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Augusta Luise®
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Meine Rose®
55,00 lei – 65,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 65,00 lei
Trandafiri Meine Rose®
Pentru cei care vor trandafiri noi (anul apariției 2021), certificați ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți calitativ în Germania) și cu parfum plăcut picant în buchete, trandafirii Meine Rose® sunt prima opțiune.
Te invităm să te bucuri de unii dintre cei mai noi trandafiri din lume!
Livrarea pentru această varietate se face LA GHIVECI începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri la ghiveci Girandola®
85,00 lei – 133,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 133,00 lei
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Twilight Zone®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Twilight Zone®
Trandafirii Twilight Zone® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid.
A fost introdus în anul 2012 de către crescătorul Carruth, fiind un soi relativ nou.
Începând din toamnă, va fi disponibil în varianta ”rădăcină nudă”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.