Trandafiri Constanze Mozart®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Constanze Mozart®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
O, ce minune de trandafir! Este combinația perfectă de parfum și rezistență. Vă invit să îi descoperim mai jos împreună caracteristicile principale.
Trandafiri Constanze Mozart®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Sunt potriviți pentru plantarea în vase mari, de cel puțin 50 litri.
Distanța la plantare este recomandată a fi de 60 cm.
Dimensiunea florii este de 7 – 8 cm; mugurii florilor sunt mari.
Ne plac pentru că:
- au o culoare roz-crem liniștitoare, ca de porțelan, iar forma petalelor este romantică, nostalgică
- au o rezistență fantastică
- au un parfum foarte intens, care se simte amiaza și seara cel mai bine (parfumul este fructat, un amestec de lămâie, prună, caisă, soc)
- pot fi plantați în vase mari sau jardiniere
- au creștere verticală și stufoasă
- sunt foarte rezistenți (frunzele sunt la fel – rezistente)
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz, Crem |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 60-80 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Constanze Mozart® |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |














Recenzii
Nu există recenzii până acum.