Trandafiri Guillot No.1®
90,00 lei – 110,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 110,00 lei
Trandafiri Guillot No.1®
Iubitorii de trandafiri R E Z I S T E N Ț I cu formă globulară se pot bucura acum să-l aibă în colecție pe sublimul trandafir Guillot No.1®.
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
Trandafiri Guillot No.1®
Să spunem că cineva vrea să înceapă să-și amenajeze grădina. N-are prea mult timp și nu-și dorește prea multe bătăi de cap. I-aș propune să testeze trandafirul Guillot No.1®.
Haideți să urmărim împreună care ar fi argumentele pentru care aș face această propunere:
- acest soi este unul extrem de rezistent
- frunzișul este verde intens cu aspect sănătos
- are o rezistență extraordinară în fața bolilor
- înflorirea este abundentă
- forma globulară a florii îi dă un aspect cochet atât plantei cât și spațiului pe care o ocupă
- poate fi plantat și în vase mari, de minim 50 litri
- este potrivit și ca flori tăiate
În plus,
- floarea are diametrul de aproximativ 8 cm
- are un număr mare de petale; peste 40, atunci când planta este matură
- distanța la plantare trebuie să fie de minimum 100 cm, pentru a avea spațiu să se dezvolte în voie
Planta se livrează la ghiveci și/sau la rădăcină nudă, în funcție de sezon și de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz Deschis |
| Parfum: | Moderat, cu Note Piperate, Ușoare de Smirnă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | Sirphe |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Guillot No.1® |
| Culoare | Roz deschis |
| Parfum | Moderat, Note Piperate |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 110 cm |
| Producător | SIRPHE®, Franța |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Premiați | Da |












Recenzii
Nu există recenzii până acum.