Trandafiri Moonstone®
88,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Moonstone®
Trandafirii Moonstone® sunt trandafiri teahibrid veritabili. Au apărut în anul 1999, fiind introduși de către Weeks Roses.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 85,36 lei |
| 5% | 5 + | 5% 83,60 lei |
Trandafiri Moonstone®
Trandafirii Moonstone® sunt fantastici prin aspectul lor ca de porțelan, având cu farmec aparte.
Florile sunt mari, duble, au între 30 și 35 de petale și oferă un spectacol vizual impresionant. Dinspre interior spre exterior, rozul se pierde înspre alb-crem, bucurând privitorii de fiecare dată.
Înflorirea este de durată, pe tot parcursul sezonului.
Frunzele sunt bogate, verde închis, cu o bună rezistență în fața dăunătorilor.
Tulpinile sunt drepte, înalte și viguroase, ajungând chiar la 185 cm la maturitate.
Parfumul este puternic, cu accente de ceai și condimente.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcina nudă și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb, Crem, Roz |
| Parfum: | Puternic, Condimentat, De ceai |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 120 -185 cm |
| Producător: | Weeks Roses |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Moonstone® |
| Culoare | Alb-crem, Roz |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Parfum | Condimentat, De ceai, Puternic |
| Înflorire repetată | Da |
| Trandafir teahibrid | Da |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Producător | Weeks Roses |
| Înălțimea la maturitate | 120 -185 cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri Madame Anisette®
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”. Caracteristicile principale ale acestui trandafir sunt:- parfumul puternic și accentele picante
- culoarea spectaculoasă, caldă
- rezistența la căldură
- frunze rezistente

Recenzii
Nu există recenzii până acum.