Bujori Lois Choice
355,00 lei – 375,00 leiInterval de prețuri: 355,00 lei până la 375,00 lei
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri Nostalgie®
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri Nostalgie®
Acești trandafiri sunt spectaculoși în fiecare fază de înflorire
În stoc se află opțiunea ”la ghiveci”.
SKU:
Nostalgie®
Categorii: Trandafiri, Trandafiri floribunda, Trandafiri teahibrid
Descriere
Trandafiri Nostalgie®
Această varietate de trandafiri are nevoie de soare, în special în prima parte a zilei, pentru o producție bogată de flori.
Apărut în anul 1995, trandafirul Nostalgie® a cucerit rapid inimile iubitorilor de trandafiri.
Iată, pe scurt, câteva dintre caracteristicile sale:
- floarea are formă globulară
- culoarea florii este de culoare alb-crem în mijloc, cu tiv roșu-vișiniu intens pe margini
- are multe petale, numărul acestora ajungând chiar și la 40, atunci când planta este matură
- înflorește pe tot parcursul anului
- produce flori tăiate extraordinare – buchetele sau ornamentele florale care conțin trandafiri Nostalgie® sunt uluitoare
- diametrul florilor ajunge la 8 -10 cm
- este potrivit pentru plantarea în ghivece sau vase mari
- se plantează la soare
- culorile petalelor sunt un spectacol în sine: se împletesc albul, cremul și roșul
- frunzișul este lucios, întreaga plantă având astfel un aspect luxuriant
- tufișul este drept, stufos și cu o certă valoare ornamentală
- este multiplu câștigător al unor premii la concursurile renumite din lume (criteriu important când dorim să alegem trandafiri premium): „Top Rose”, la Haga în 2000; aur la Glasgow în anul 2002
- producătorul (Tantau) recomandă ca distanța la plantare să fie de minim 45 – 50 cm (adică 4 – 5 astfel de trandafiri pe metru pătrat)
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb, Crem și Roșu |
| Parfum: | Mediu, Dulce |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 80 – 120 cm |
| Producător: | Tantau |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Bicolor |
| Parfum | Dulce, Moderat |
| Denumire | Trandafiri Nostalgie® |
| Dimensiunea florilor | 8 -10 cm |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2,5 kg când se livrează la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | 80-120 cm |
| Înflorire repetată | Da |
| Locația de plantare | Soare plin |
| Plantare în ghiveci | Da, Numai în ghivece mari |
| Producător | Tantau® |
| Premiați | „Top Rose”, la Haga în anul 2000, Da, Medalia de aur la Glasgow în anul 2002 |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Trandafir teahibrid | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Nostalgie®” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Happy Chappy®
80,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 123,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Tramonto Estivo®
70,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 70,00 lei până la 100,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
66,00 lei – 86,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 86,00 lei
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Giardina® (Tan97289)
62,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 62,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Giardina
Remarcabil trandafir cățărător cu florile mari, într-o nuanță romantică minunată de roz deschis, margini mai deschise. Parfum moderat, fructat, dulce. Poate fi folosit pentru flori tăiate, grădină, stâlp sau catarator.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și spectaculoasa Giardina a revenit în site.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
80,00 lei – 138,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 138,00 lei
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Dame Judi Dench® (Ausquaker)
72,00 lei – 90,00 leiInterval de prețuri: 72,00 lei până la 90,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Dame Judi Dench
Noutate de la producătorul David Austin: trandafirul Dame Judi Dench® face senzație!
Coloritul special și rezistența sa îl plasează între favoriții iubitorilor de trandafiri!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
65,00 lei – 73,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 73,00 lei
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.














Recenzii
Nu există recenzii până acum.