Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
59,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 57,23 lei |
| 5% | 5 + | 5% 56,05 lei |
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose este de o culoare specială și romantică, roșu-purpuriu.
Parfumul său este unul care migrează de la ușor către moderat.
Este o prezență impunătoare prin combinația dintre culoarea florilor și fruzișul dens.
Acest trandafir Red Edenrose este unul romantic, putând fi folosit și pentru flori tăiate.
Este rezistent la îngheț și foarte rezistent la boli.
Dimensiunea florii este de aproximativ 11-12 cm în diametru.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Parfum: | Ușor către moderat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | De la 215 până la 455 cm |
| Producător: | Alain Meilland |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent, până la -20 de grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Red Edenrose |
| Producător | Alain Meilland |
| Culoare | Roșu |
| Înălțimea la maturitate | De la 215 până la 455 cm |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Moderat |
| Cățărător | Poate fi orientat ca și cățărător |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Wizard®
Trandafiri Wizard®
Trandafirii Wizard® sunt deosebiți prin coloritul lor special: galben, portocaliu și roșu.
Bucurie maximă sub formă de petale!
Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.