Bujori Coral Charm
96,80 lei – 97,00 leiInterval de prețuri: 96,80 lei până la 97,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujorul Cuckoo’s Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 46,56 lei |
| 5% | 5 + | 5% 45,60 lei |
SKU:
Cuckoo's Nest
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Lactiflora și Hibrizi
Etichete: Bujori Cuckoo's Nest, Bujori frumosi, bujori rezistenti, bujori superbi, Paeonia Cuckoo's Nest, Peony Cuckoo's Nest
Descriere
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujorul Cuckoo’s Nest este un bujor deosebit.
El înflorește la mijloc de sezon și spre finalul acestuia.
Îi place soarele, dar și zonele parțial cu umbră.
Acest bujor peren, în stil japonez satisface orice exigență de frumusețe și culoare.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi. Greutatea la livrare pentru ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire: | Mediu-târzie |
| Înălțime la maturitate: | 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Semi-Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Cuckoo’s Nest |
| Culoare | Roșu |
| Parfum | Discret |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Cuckoo’s Nest” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
130,00 lei – 140,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 140,00 lei
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xiang Yu
Bujorul Xiang Yu este un minunat arbustiv de culoare albă.
Acesta face parte din clasa Paeonia suffruticosa.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.