Trandafiri Lavender Dream®
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirul Lavender Dream® este trandafirul tău special din grădină. Satisface chiar și cele mai exigente cerințe:
- oferă înflorire repetată, pe tot parcursul sezonului
- are rezistență excelentă în fața dăunătorilor și rezistență mare la îngheț
- seduce prin parfum puternic
- convinge prin culoare specială, diferită, unică (lavandă roz)
- are ca specificitate: înflorirea plată
Înflorirea se produce în ciorchini mari și are loc pe tot parcursul sezonului. Tolerează bine și umbra.
Frunzișul este arcuit, stufos, viguros, de culoare verde deschis.
Înălțimea la maturitate ajunge chiar și la 130 cm în înălțime.
Florile trandafirului Lavender Dream® au formă semi-dublă (între 11 și 15 petale).
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Lavandă roz |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 110-130 cm |
| Producător: | G. Peter Ilsink |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Lavender Dream® |
| Culoare | Lavandă |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 110-130 cm |
| Producător | G. Peter Ilsink |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Semi-dublă |
| Înflorire repetată | Da |
Produse similare
Trandafiri Wizard®
Trandafiri Wizard®
Trandafirii Wizard® sunt deosebiți prin coloritul lor special: galben, portocaliu și roșu.
Bucurie maximă sub formă de petale!
Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri EOS®
Trandafiri EOS®
Trandafirii EOS® sunt opera excepțională a creatorului Enrico Barni. A fost introdus în anul 2009, fiind un soi relativ nou.
Acest trandafir se aduce cu precomandă. Următoarea livrare pentru el este în luna mai 2024, varianta GHIVECI.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
Trandafiri The Poet's Wife®
Trandafirul The Poet's Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet's Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?










Recenzii
Nu există recenzii până acum.