Trandafiri Wollerton Old Hall™ (Ausblanket)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!
Începând din luna martie 2026 – opțiunea ”la ghiveci” va fi disponibil la ghiveci.
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Un cățărător cam simpatic de la David Austin? Da, iată-l pe minunatul trandafir Wollerton Old Hall™.
Acest trandafir care se dezvoltă bine la soare, dar și în zone cu semi-umbră.
Se arcuiește excelent pe arcade și oferă un spectacol complet: parfum intens și culoare caldă de caisă. Nu vreau să par prea patetică, dar scenariul cu o masă cu scaune sau un leagăn lângă o arcadă cu Wollerton Old Hall™ este cam de vis (sigur, dacă rezonați cu această paletă de culori).
În plus, această varietate:
- poate fi dirijată pe pereți (dacă aveți astfel de zone, pe care doriți să le înfrumusețați)
- denumirea este dată după una dintre cele mai frumoase grădini private din Marea Britanie (ce onoare!). Menționez că Wollerton Old Hall™ din epocă (acest trandafir a fost introdus în 2011).
- distanța la plantare pentru acest cățărător este necesar a fi de 1,5 metri
- este foarte sănătoasă
- are înflorire abundentă
Planta se livrează la ghiveci și/sau la rădăcină nudă, în funcție de perioada din an și de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Caisă – Pal |
| Parfum: | Puternic, De Smirnă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Wollerton Old Hall™ |
| Culoare | Caisă – Pal |
| Parfum | De smirnă, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,33 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 375 cm |
| Producător | David Austin |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici. Sau poate fi interesantă varianta ”mini”: trandafirii Mini Edenrose?
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Acești trandafiri fac parte din soiurile noi de la Kordes din anul 2023. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
Trandafiri Red Flame® semi-arcadă
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Opțiunea ”LA GHIVECI” an 3 de viață este în stoc și se comandă mai jos. Dacă îți dorești acest trandafir în an 1 (tot la ghiveci), îl poți comanda de aici.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafirul Amadeus® este creație de excepție a Kordes. A fost introdus în anul 2003. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- durata lungă de înflorire
- că tolerează semi-umbra
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005. Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră





Recenzii
Nu există recenzii până acum.