Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Clematite Montana Grandiflora
…pentru că sunt unele dintre clematitele spectaculoase de la tine din grădină.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Grandiflora
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Plăcut, Dulce, Puternic |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 10 metri |
| Sol: | Neutru până Alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Grandiflora |
| Culoare | Alb |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 10 metri |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Dulce, Plăcut, Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Grandiflora” Anulează răspunsul
Produse similare
Clematite Cassis®
128,00 lei
Clematite Cassis®
...ideale pentru începători sau pentru oameni ocupați, datorită faptului ca sunt plante ușor de întreținut, nepretențioase.
Momentan livrările pentru această clematită sunt sistate. Vom actualiza situația stocurilor constant. Te invităm să ne contactezi în scris la comenzi@gradinaresc.ro sau telefonic la 0738 647 458 pentru detalii privind următoarea tranșă de livrări. Suntem aici pentru tine și pentru nevoile tale. Vom aduce constant varietăți speciale de clematite, care să-ți umple sufletul de bucurie și grădina de culoare. Ne bucurăm că ești acum aici. Este o onoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
Unul dintre cei mai superbi și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare alb perfect), pentru flori tăiate!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Raymond Kopa®
83,00 lei – 93,00 leiInterval de prețuri: 83,00 lei până la 93,00 lei
Trandafiri Raymond Kopa
Florile își schimbă culoarea pe măsură ce trece timpul, ajungând la culoare roz-roșu. Potrivit și pentru plantarea în ghivece (de protejat pe timpul iernii).
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Imperatrice Farah®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Imperatrice Farah®
Poate fi cultivat și la ghiveci. Este trandafirul tău de suflet!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Twilight Zone®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Twilight Zone®
Trandafirii Twilight Zone® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid.
A fost introdus în anul 2012 de către crescătorul Carruth, fiind un soi relativ nou.
Începând din toamnă, va fi disponibil în varianta ”rădăcină nudă”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Heidi Klum®
85,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Heidi Klum®
Trandafirul Heidi Klum® a fost introdus în anul 1999 de către Casa Tantau și "botezat" astfel chiar de către modelul de talie internațională Heidi Klum în anul 2005.
Livrarea pentru varianta ”la ghiveci” din stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Wedding Piano®
80,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt produs al casei Tantau și au fost introduși în anul 2014. Este așadar un soi relativ recent. Îl ai în colecția ta?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.