Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Clematite Montana Grandiflora
…pentru că sunt unele dintre clematitele spectaculoase de la tine din grădină.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Grandiflora
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Plăcut, Dulce, Puternic |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 10 metri |
| Sol: | Neutru până Alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Grandiflora |
| Culoare | Alb |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 10 metri |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Dulce, Plăcut, Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Grandiflora” Anulează răspunsul
Produse similare
Clematite Armandii Apple Blossom
149,00 lei
Clematite Armandii Apple Blossom
...pentru că sunt unele dintre clematitele cu frunze veșnic verzi, lungi și înguste.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Clematite Cassis®
128,00 lei
Clematite Cassis®
...ideale pentru începători sau pentru oameni ocupați, datorită faptului ca sunt plante ușor de întreținut, nepretențioase.
Momentan livrările pentru această clematită sunt sistate. Vom actualiza situația stocurilor constant. Te invităm să ne contactezi în scris la comenzi@gradinaresc.ro sau telefonic la 0738 647 458 pentru detalii privind următoarea tranșă de livrări. Suntem aici pentru tine și pentru nevoile tale. Vom aduce constant varietăți speciale de clematite, care să-ți umple sufletul de bucurie și grădina de culoare. Ne bucurăm că ești acum aici. Este o onoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
88,00 lei – 213,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 213,00 lei
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Face senzație cu înflorirea timpurie și cu aspectul general al plantei.
**
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este momentan oprită. Dacă doriți alternativă la acești trandafiri, vă pot recomanda trandafirii Wollerton Old Hall™ sau trandafirii The Pilgrim®.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri semi-arcadă New Dawn®
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri New Dawn®
...pentru perioada de înflorire îndelungată și pentru că nu necesită tăieri riguroase.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de de minim 160 cm.
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Mokarosa®
88,00 lei – 135,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 135,00 lei
Trandafiri Mokarosa®
Trandafirii Mokarosa® au fost crescuți înainte de anul 2014 de către cultivatorul Gareth Fryer (Regatul Unit) și introduși în 2014 de către Pépinières de la Saulaie din Franța sub această denumire. Face parte din categoria trandafirilor Teahibrid.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului, iar livrarea pentru opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se face la finalul lunii noiembrie 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Scent of woman®
75,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 75,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Modern Art®
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Trandafiri Modern Art®
Creatorul Tantau ne oferă trandafirii Modern Art®, un soi teahibrid nou, din 2019.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Chippendale®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.