Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Clematite Montana Rubens
149,00 lei
Clematite Montana Rubens
…pentru că sunt unele dintre clematitele cele mai frumoase.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Rubens
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz deschis |
| Parfum: | Plăcut |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 600 – 1200 cm |
| Sol: | Neutru până la alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Rubens |
| Culoare | Roz deschis |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 600 – 1200 cm |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Discret |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Rubens” Anulează răspunsul
Produse similare
Clematite Julka
128,00 lei
Clematite Julka
...pentru perioada de înflorire îndelungată și culorile speciale.
Această varietate se aduce doar cu precomandă. Pentru a afla cu prioritate când va fi următoarea livrare, te așteptăm la email: comenzi@gradinaresc.ro sau la numărul de telefon 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
88,00 lei – 213,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 213,00 lei
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Face senzație cu înflorirea timpurie și cu aspectul general al plantei.
**
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este momentan oprită. Dacă doriți alternativă la acești trandafiri, vă pot recomanda trandafirii Wollerton Old Hall™ sau trandafirii The Pilgrim®.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
Unul dintre cei mai superbi și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare alb perfect), pentru flori tăiate!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Hot Cocoa®
85,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Hot Cocoa®
Alegerea perfectă când vine vorba despre culoare deosebită și flori cu tulpină viguroasă o reprezintă trandafirii Hot Cocoa®.Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea la ghiveci se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Imperatrice Farah®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Imperatrice Farah®
Poate fi cultivat și la ghiveci. Este trandafirul tău de suflet!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Blue Monday
83,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 83,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Blue Monday
La semi-umbră, culoarea se intensifică, iar la soare se deschide în lavandă minunată!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Magnolia Daphne
328,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
80,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt produs al casei Tantau și au fost introduși în anul 2014. Este așadar un soi relativ recent. Îl ai în colecția ta?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.