Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Clematite Montana Rubens
149,00 lei
Clematite Montana Rubens
…pentru că sunt unele dintre clematitele cele mai frumoase.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Rubens
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz deschis |
| Parfum: | Plăcut |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 600 – 1200 cm |
| Sol: | Neutru până la alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Rubens |
| Culoare | Roz deschis |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 600 – 1200 cm |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Discret |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Rubens” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri Pierre de Ronsard® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Pierre de Ronsard®
...pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea la livrare de de minim 160 cm.
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Plante la comandă
85,00 lei
Plante de comandă
Rodiu ornamental opțiunile: Punica Granatum Lagrelliae e Legrellei * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Punica Granatum Rubroplena-Melograno * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Crizanteme aciculare, diverse culori: 85 lei/buc (ghiveci de 12)Livrarile se fac pe tot parcursul anului. Următoarea tranșă este în luna februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Magnolia Daphne
328,00 lei
Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Twilight Zone®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Twilight Zone®
Trandafirii Twilight Zone® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid.
A fost introdus în anul 2012 de către crescătorul Carruth, fiind un soi relativ nou.
Începând din toamnă, va fi disponibil în varianta ”rădăcină nudă”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Modern Art®
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Trandafiri Modern Art®
Creatorul Tantau ne oferă trandafirii Modern Art®, un soi teahibrid nou, din 2019.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Chippendale®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Heidi Klum®
85,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Heidi Klum®
Trandafirul Heidi Klum® a fost introdus în anul 1999 de către Casa Tantau și "botezat" astfel chiar de către modelul de talie internațională Heidi Klum în anul 2005.
Livrarea pentru varianta ”la ghiveci” din stoc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Wedding Piano®
80,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt produs al casei Tantau și au fost introduși în anul 2014. Este așadar un soi relativ recent. Îl ai în colecția ta?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.