Trandafiri Wedding Piano®
80,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt produs al casei Tantau și au fost introduși în anul 2014. Este așadar un soi relativ recent. Îl ai în colecția ta?
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt trandafirii pe care îi vrei constant aproape: atât în grădină, cât și folosiți ca flori tăiate (în vază).
Sunt trandafirii care nu înfloresc total, ci rămân în înflorire în formă de cupă doar cât să le simți misterul și noblețea.
Acesti trandafiri Wedding Piano® sunt un Teahibrid veritabil, cu creștere robustă, înflorire constantă cu muguri adiacenți.
Culoarea alb crem se armonizează perfect cu frunzișul verde crud, sănătos. Florile sunt medii, dar dense, ajungând până la 40 de petale. Reacționează foarte bine la soare.
Au o rezistență mare în fața bolilor și a înghetului.
Poza cu floarea la ghiveci este făcută în vara toridă a anului 2023.
Un video realizat cu un trandafir Wedding Piano® a fost postat pe contul de youtube al Gradinaresc.ro și poate fi vizionat la adresa aceasta: Trandafir de grădină Wedding Piano® de la Tantau (youtube.com).
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru plata la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb-crem |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Pe toată durata sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 100-120 cm |
| Producător: | Tantau |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Wedding Piano® |
| Culoare | Alb-crem |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Trandafir teahibrid | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Producător | Tantau® |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri Madame Anisette®
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”. Caracteristicile principale ale acestui trandafir sunt:- parfumul puternic și accentele picante
- culoarea spectaculoasă, caldă
- rezistența la căldură
- frunze rezistente












Recenzii
Nu există recenzii până acum.