Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Clematite Montana Grandiflora
…pentru că sunt unele dintre clematitele spectaculoase de la tine din grădină.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Grandiflora
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Plăcut, Dulce, Puternic |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 10 metri |
| Sol: | Neutru până Alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Grandiflora |
| Culoare | Alb |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 10 metri |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Dulce, Plăcut, Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Grandiflora” Anulează răspunsul
Produse similare
Clematite Armandii Apple Blossom
149,00 lei
Clematite Armandii Apple Blossom
...pentru că sunt unele dintre clematitele cu frunze veșnic verzi, lungi și înguste.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Plante la comandă
85,00 lei
Plante de comandă
Rodiu ornamental opțiunile: Punica Granatum Lagrelliae e Legrellei * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Punica Granatum Rubroplena-Melograno * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Crizanteme aciculare, diverse culori: 85 lei/buc (ghiveci de 12)Livrarile se fac pe tot parcursul anului. Următoarea tranșă este în luna februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Hot Cocoa®
85,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Hot Cocoa®
Alegerea perfectă când vine vorba despre culoare deosebită și flori cu tulpină viguroasă o reprezintă trandafirii Hot Cocoa®.Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea la ghiveci se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Imperatrice Farah®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Imperatrice Farah®
Poate fi cultivat și la ghiveci. Este trandafirul tău de suflet!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Occhi di Fata®
88,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 100,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Trandafiri Occhi di Fata®
Trandafirii Occhi di Fata® au fost introduși în anul 2004 de către talentatul creator italian Enrico Barni.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Scent of woman®
75,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 75,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Twilight Zone®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Twilight Zone®
Trandafirii Twilight Zone® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid.
A fost introdus în anul 2012 de către crescătorul Carruth, fiind un soi relativ nou.
Începând din toamnă, va fi disponibil în varianta ”rădăcină nudă”.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.