Trandafiri japonezi ROBE A LA FRANCAISE®
93,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 150,00 lei
Bujori Etched Salmon
217,00 lei – 232,00 leiInterval de prețuri: 217,00 lei până la 232,00 lei
Bujori Sonoma Halo ITOH
370,00 lei – 395,00 leiInterval de prețuri: 370,00 lei până la 395,00 lei
Bujori Sonoma Halo
Bujorul Sonoma Halo este unul dintre cei mai frumoși și apreciați bujori ITOH galbeni din toate timpurile.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face cu precomandă în limita stocului. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 unde putem aduce această varietate de bujor ”la comandă”.
SKU:
Sonoma Halo
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Itoh, Bujori Lactiflora și Hibrizi, Noutăți bujori din toamnă 2025, Plante la comandă
Etichete: bujori, bujori galbeni, Bujori Sunny Girl, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai rezistenti bujori, galbeni, hibrid, hibrizi, rezistenti, superbi
Descriere
Bujori Sonoma Halo
Un bujor ITOH care vorbește singur despre sine, atunci când înflorește!
Bujorul Sonoma Halo are următoarele caracteristici:
- formă compactă, cu aspect ornamental spectaculos
- crește în înălțime până la 70 cm
- florile sunt imense, ajung în diametru până la 20 cm, atunci când floarea este matură
- galbenul se estompează spre bej/alb, pe petalele exterioare
- petalele au un aspect ondulat, absolut adorabil
- potrivită și ca floare tăiată
- seamănă puțin cu bujorii arbustivi galbeni (Ai Li Shi)
- tulpinile sunt puternice, nu au nevoie de sprijin/susținere
- tufișul își păstrează aspectul pe tot parcursul anului, menținând efectul ornamental plăcut
- au nevoie de îngrijire minimă
- ca distanță la plantare, recomandăm maxim 3 plante pe metru pătrat
- se comportă bine, plantat în plin soare
- foarte prietenoasă cu polenizatorii
- pe parcursul perioadei de înflorire, se pot vedea și accente de roșu pe petale. Acestea apar doar să ne (re)amintească de minunile naturii, căci nu vor ieși în evidență. Locul de cinste îl ocupă petalele galbene, pline, rebele, mari. Ce spectacol unic!
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Ușor |
| Înflorire: | Începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80-90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă, Plină |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujori Sonoma Halo |
| Culoare | Galben |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | 60-70 cm |
| Tip floare | Dublă, Mare, Plină |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
| Producător | Tolomeo |
| Dimensiunea florilor | 15-20 cm |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Sonoma Halo ITOH” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Diana Parks
97,00 lei – 107,00 leiInterval de prețuri: 97,00 lei până la 107,00 lei
Bujori Diana Parks
Bujorul Diana Parks este un minunat hibrid intersecțional, peren, erbaceu.
Roșul său fermecător îți rămâne în suflet, o dată ce-l vezi.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Coral Charm
96,80 lei – 97,00 leiInterval de prețuri: 96,80 lei până la 97,00 lei
Bujori Coral Charm
Bujorul Coral Charm are un hibrid excepțional, prin spectacolul de culoare pe care îl oferă.
De la crem la interior până la coral și roz spre exterior, bujorul Coral Charm uimește prin tonurile și nuanțele pe care le oferă privitorului.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Athena
65,00 lei – 70,20 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 70,20 lei
Bujori Athena
Bujorul Athena este un hibrid deosebit.
Este special datorită formei atipice, cu staminele în prim plan.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang
Bujorul Yue Gong Zhu Guang este din clasa Paeonia suffruticosa.
Are formă de cupă, în interiorul florii sunt accente de roșu ciclam care lasă loc mai departe petalelor albe, imaculate.
Parfumul este puternic, ierbos.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Hua Wang
Bujorul Hua Wang este un arbustiv extrem de viguros.
Culoarea sa roșie îi asigură foarte mulți fani statornici.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.