Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
Guten Tag :)! Trandafirii Herzogin Christiana® au ajuns să fie disponibili pentru cei mai sofisticați prieteni ai Albinuței de la Gradinaresc.ro.
Opțiunea ”la ghiveci” poate fi precomandată deja și se livrează începând din luna martie 2026.
Trandafiri Herzogin Christiana®
Acești trandafiri fac parte din colecția Parfuma.
Este spectaculos pentru că:
- floarea este mare, sub formă de pompon și repetă înflorirea
- are creștere verticală
- este un soi viguros
- parfumul este puternic, dar se remarcă tonurile de ceai și de violete
- aspectul frunzișului este intens și sănătos
Planta se livrează la rădăcină nudă și /sau la ghiveci de 2l, în funcție de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb, Roz |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat/Citrice, Șampanie, Soc, Zmeură coaptă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Herzogin Christiana® |
| Culoare | Alb, Roz |
| Parfum | De citrice, De șampanie, De soc, De zmeură coaptă, Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Premiați | ADR, 2015 în Saverne, Premiu special, 2015 în Zweibrücken |
Produse similare
Trandafiri Parbleu®
Trandafiri Parbleu®
Trandafirii Parbleu® sunt un soi relativ recent, fiind introduși în anul 2013 de către Enrico Barni, celebrul creator de soiuri de flori din Italia.
Pentru precomenzi pentru toamnă (noiembrie - decembrie 2023), vă așteptăm cu un email la comenzi@gradinaresc.ro sau un mesaj la numarul de telefon 0738 647 458.
Trandafiri Nautica®
Trandafiri Nautica®
Pentru iubitorii de trandafiri noi (nou-creați), trandafirii Nautica® de la Kordes reprezintă o alegere de top. Sunt trandafirii care te liniștesc prin culoarea lor caldă, oferă autenticitate și noutate grădinii tale și vor fi admirați mult timp de-acum încolo.
Opțiunea ”rădăcină nudă” se va livra în noiembrie 2024.
Livrarea pentru varianta ”la ghiveci” este în stoc. Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafirii Märchenzauber® fac parte din colecția Fairy Tale Rose (Trandafiri de basm) și au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Kordes.
Deja în anul 2016, trandafirii Märchenzauber® au câștigat premiul Golden Rose în Baden Baden, iar în 2017 au primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania).
Trandafirii Märchenzauber'® sunt trandafiriii pe care îi dorești în colecția ta!
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este disponibil din primăvara anului 2026.
Trandafiri Bad Birnbach®
Trandafiri Bad Birnbach®
Trandafirul Bad Birnbach® se mai numește și Bonapart. Anul în care a fost introdus este anul 1999.
A câștigat multiple premii, iar pentru că este un soi puternic, a primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania) în anul 2000.
Acest trandafir face parte din colecția Vigorosa® a creatorului Kordes.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.


























Recenzii
Nu există recenzii până acum.