Trandafiri Rose der Hoffnung®
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Rose der Hoffnung®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Fantasia®”.
O, ce minune de trandafir! Este combinația perfectă de parfum și rezistență. Vă invit să îi descoperim mai jos împreună caracteristicile principale.
Trandafiri Rose der Hoffnung®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Fantasia®”. Sunt foarte iubitori de albinuțe.
Din 2011, compania Kordes Roses susține „Turneul Speranței” pentru copii cu cancer. Astfel, Kordes donează 1 euro pentru fiecare floare vândută din Rose der Hoffnung® (Trandafirul Speranței). Acesta a fost botezat oficial de cântărețul Heino în anul 2010.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben cu Margini Roșii |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 80 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Rose der Hoffnung® |
| Parfum | Moderat |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Dame Judi Dench® (Ausquaker)
Trandafiri Dame Judi Dench
Noutate de la producătorul David Austin: trandafirul Dame Judi Dench® face senzație!
Coloritul special și rezistența sa îl plasează între favoriții iubitorilor de trandafiri!








Recenzii
Nu există recenzii până acum.