Trandafiri Scent of woman®
75,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 75,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 72,75 lei |
| 5% | 5 + | 5% 71,25 lei |
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt trandafirii care aduc în lumină misterul în toate aspectele sale: formă, parfum puternic, culoare.
Creatorul Enrico Barni a reușit o splendidă operă de artă cu acest Scent of woman®, care crește compact până la 100 de cm. Florile sunt duble, mari se bucură de înflorire repetată.
Are o bună rezistență în fața înghețului și a bolilor/dăunătorilor.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Violet închis |
| Parfum: | Puternic, De damasc |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 100 cm |
| Producător: | Enrico Barni |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Scent of woman |
| Culoare | Violet |
| Parfum | De damasc, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100 cm |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Quicksilver®
Trandafiri Quicksilver®
Trandafirul Quicksilver® este opera excepțională a creatorului Kordes. A fost introdus în anul 2005. Face parte din minunata colecție Arborose®.
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se găsește și în secțiunea semi-arcadă: semi-arcadă Quicksilver®.
Trandafiri Parbleu®
Trandafiri Parbleu®
Trandafirii Parbleu® sunt un soi relativ recent, fiind introduși în anul 2013 de către Enrico Barni, celebrul creator de soiuri de flori din Italia.
Pentru precomenzi pentru toamnă (noiembrie - decembrie 2023), vă așteptăm cu un email la comenzi@gradinaresc.ro sau un mesaj la numarul de telefon 0738 647 458.
Trandafiri Occhi di Fata®
Trandafiri Occhi di Fata®
Trandafirii Occhi di Fata® au fost introduși în anul 2004 de către talentatul creator italian Enrico Barni.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!






Recenzii
Nu există recenzii până acum.