Trandafiri Jacques Cartier®
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Jacques Cartier®
Acești trandafiri fac parte din categoria trandafirilor istorici.
O, ce minune de trandafir! Este combinația perfectă de parfum și rezistență. Vă invit să îi descoperim mai jos împreună caracteristicile principale.
Trandafiri Jacques Cartier®
Acești trandafiri sunt ”altfel”, fac parte din categoria trandafirilor istorici și au un parfum senzațional.
Ce au ei special:
- inclusiv tulpinile au un parfum al lor, ca de pin
- extrem de sănătoși și rezistenți
- foarte floriferi
- au rezistență foarte mare în fața frigului
- robustețe foarte mare
RECOMANDARE: de a fi plantat pe o alee sau la intrarea în curte / casă pentru a te bucura de parfumul florilor
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Foarte Puternic |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 100 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Jacques Cartier® |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Giardina® (Tan97289)
Trandafiri Giardina
Remarcabil trandafir cățărător cu florile mari, într-o nuanță romantică minunată de roz deschis, margini mai deschise. Parfum moderat, fructat, dulce. Poate fi folosit pentru flori tăiate, grădină, stâlp sau catarator.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și spectaculoasa Giardina a revenit în site.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?










Recenzii
Nu există recenzii până acum.