Trandafiri Freifrau Caroline®
66,00 lei – 86,00 leiInterval de prețuri: 66,00 lei până la 86,00 lei
Trandafiri Freifrau Caroline®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
O, ce minune de trandafir! Este combinația perfectă de parfum și rezistență. Vă invit să îi descoperim mai jos împreună caracteristicile principale.
Trandafiri Freifrau Caroline®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”. Sunt combinația perfectă de culoare, parfum și forma florii.
Dimensiunea florii este de 7 – 8 cm.
Distanța la plantare este recomandat a fi de 50 cm.
Sunt potriviți pentru plantarea în vase mari, de cel puțin 50 litri.
Se pot planta 4-5 plante pe metru pătrat.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu-Violet |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 70 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Freifrau Caroline® |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafiri Pacific Dream®
Trandafirii Pacific Dream® au culoarea potrivită care te liniștește și te invită să te bucuri de spectacolul sublim al naturii. Motive să-l vrei?
- miros puternic
- talie mică, se folosesc pentru paturi și borduri
- culoare spectaculoasă
Livrarea pentru varianta la ghiveci pentru trandafirii Pacific Dream® se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!


















Recenzii
Nu există recenzii până acum.