Trandafiri japonezi ARIADNE®
93,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri japonezi ARIADNE ®
Trandafirul japonez ARIADNE ® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Takunori Kimura. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri japonezi ARIADNE ®
Trandafirul japonez ARIADNE® are înflorire repetată, pe tot parcursul sezonului.
Denumirea îi este inspirată de prințesa din mitologia greacă, Ariadna.
Înălțimea la maturitate a acestui trandafir minunat ajunge la 90 cm.
Forma florii este super-plină, superbă, de o culoare elegantă, alb-crem.
Numărul de petale este mare, fiind peste 40, atunci când trandafirul ajunge la maturitate.
Greutatea la livrare pentru rădăcina nudă este de 0.5 kg, iar la ghiveci, greutatea este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb-crem |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70-90 cm |
| Producător: | Takunori Kimura |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri japonezi ARIADNE® |
| Culoare | Alb-crem |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 70-90 cm |
| Producător | Takunori Kimura |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |
| Trandafir japonez | Da |






sa.groza (proprietar verificat) –
Ariadne este un trandafir minunat! De când l-am primit (plin de boboci, în ghiveci), înflorește continuu. Florile, cu o formă deosebita de trandafirii obișnuiți, sunt de mărime medie și foarte parfumate. Comunicarea cu doamna Liliana a fost excelentă – o persoană foarte deschisă! Recomand cu drag acest magazin.