Trandafiri japonezi CORAIL GELEE®
93,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 123,00 lei
Trandafiri japonezi CORAIL GELEE®
Trandafirul japonez CORAIL GELEE® oferă spectacolul absolut prin culoarea specială de roșu-coral și prin parfumul intens fructat pe care-l oferă.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri japonezi CORAIL GELEE®
Trandafirul japonez CORAIL GELEE® este parte din colecția de trandafiri unici creați de către Junko Kawamoto.
A fost introdus în anul 2011, fiind un soi foarte iubit și apreciat pentru florile sănătoase și rezistente în timp.
Are o toleranță bună la temperaturi ridicate.
Culoarea sa de roșu-coral atrage imediat atenția, iar aspectul general este extrem de ofertant pentru orice idee de amenajare peisagistică.
Deși par extrem de delicate, petalele sunt viguroase și spectaculoase. Forma florii este mare și dublă, la maturitate floarea numără chiar și 40 de petale.
Diametrul florii este de 6 – 8 cm.
Frunzele sunt lucioase, iar planta are aspect compact.
Acest trandafir spectaculos poate fi folosit cu succes și în aranjamente florale (datorită tulpinilor sale robuste).
Se poate planta și în vaze mari, doar că este recomandată tăierea continuă.
Trandafirul japonez CORAIL GELEE® are avantajul că se adaptează ușor la mediu și are o creștere rapidă.
Greutatea la livrare pentru rădăcina nudă este de 0.5 kg, iar la ghiveci, greutatea este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu-Coral |
| Parfum: | Puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate | 70-90 cm |
| Producător: | Junko Kawamoto |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri japonezi CORAIL GELEE® |
| Culoare | Coral |
| Parfum | Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 7,5 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 70-90 cm |
| Producător | Junko Kawamoto |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă, Mare |
| Trandafir japonez | Da |




Recenzii
Nu există recenzii până acum.