Trandafiri Simsalabim®
84,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 84,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Simsalabim®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Nectar Garden®”.
Sunt o alegere excelentă pentru înflorirea continuă și frunzișul sănătos.
Trandafiri Simsalabim®
Acești trandafiri sunt un soi nou, apărut în anul 2023.
Au aspect de arbust miniatural, are creștere verticală și stufoasă.
Mărimea florii este de 6-7 cm.
Distanța la plantare este de necesar a fi de 50 cm.
Se pot planta 3-4 cm per metru pătrat.
Configurația florilor este de buchete abundente de flori mari, simple, în formă de cupă.
Florile se armonizează cu frunzișul lucios; floarea este complet rezistentă la toate tipurile de boli fungice.
Trandafirii Simsalabim® sunt potriviți pentru ghivece și/sau jardiniere.
Este important de știut că produce măceșe.
Acești trandafiri sunt prietenoși cu insectele și albinuțele; de asemenea sunt rezistenți la ploaie.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz, Roșu |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 80 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Simsalabim® |
| Parfum | Ușor |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Giardina® (Tan97289)
Trandafiri Giardina
Remarcabil trandafir cățărător cu florile mari, într-o nuanță romantică minunată de roz deschis, margini mai deschise. Parfum moderat, fructat, dulce. Poate fi folosit pentru flori tăiate, grădină, stâlp sau catarator.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și spectaculoasa Giardina a revenit în site.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.










Recenzii
Nu există recenzii până acum.