Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri The Poet’s Wife®
Trandafirul The Poet’s Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet’s Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 77,60 lei |
| 5% | 5 + | 5% 76,00 lei |
Trandafiri The Poet’s Wife®
Florile trandafirului The Poet’s Wife sunt de culoare galben intens.
Parfumul lui este deosebit, fructat (lămâie) și puternic.
Arbustul fiind compact și jos, poate fi plantat și în ghiveci.
Acest soi este sănătos și rezistent la îngheț.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben intens |
| Parfum: | Puternic fructat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | Până la 120 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent, până la -20 de grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | David Austin |
| Denumire | The Poet’s Wife |
| Parfum | Intens fructat |
| Culoare | Galben |
| Plantare în ghiveci | Da |
| Înălțimea la maturitate | Până la 120 cm |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent, până la -20 de grade |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Wizard®
Trandafiri Wizard®
Trandafirii Wizard® sunt deosebiți prin coloritul lor special: galben, portocaliu și roșu.
Bucurie maximă sub formă de petale!
Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafiri Happy Chappy®
Trandafirii Happy Chappy® sunt deosebiți prin combinația de culori: portocaliu, galben, roz. Plus că poți acoperi zone problematice cu acești trandafiri de talie mică extraordinar de înfloritori.
Se livrează începând din martie 2026.
Trandafiri Thomas A. Beckett® (Auswinston)
Trandafiri Thomas A. Beckett®? Da, ei sunt unii dintre cei mai frumoși și mai rezistenți trandafiri ai lui David Austin.
Aceștia sunt denumiți după numele arhiepiscopului din Catedrala Canterbury.
Acest trandafir este un soi distinct, care se face remarcat în orice grădină chic.
Trandafirii Thomas A. Beckett® sunt trandafiri creați cu grijă și pasiune de către producătorul David Austin.
Ce părere aveți despre trandafirii Thomas A. Beckett® (Auswinston)?
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și unicul Pierre Arditi® a revenit în site.
Trandafiri Peach Melba® (Korita)
Trandafiri Peach Melba®
Trandafirul Peach Melba a fost premiat în anul 2019, privind rezistența împotriva bolilor.
Trandafiri Cinderella® (Korfobalt)
Trandafiri Cinderella®
Trandafirul Cinderella® este Cenușăreasa roz din gama producătorului Kordes. Ca în poveste, intensitatea parfumului își face simțită prezența spre seară.
Are rezistență mare la caniculă.
Unul dintre criteriile cele mai căutate atunci când alegem trandafirii este (și) rezistența în fața caniculei. Pentru că îndeplinesc acest citeriu, trandafirii Cinderella® revin în stoc. Te așteptăm cu drag să-l vezi și pe Ketchup & Mustard®, care se distrează maxim în caniculă. Înflorește continuu.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.