Bujori Highlight
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Bujori Highlight
Bujorul Highlight face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor apreciat de către forurile competente în domeniu, între care și Societatea Americană de Bujori.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 53,35 lei |
| 5% | 5 + | 5% 52,25 lei |
Bujori Highlight
Bujorul Highlight are florile foarte mari, pline, duble, de culoare roșu foarte închis.
Acest tip de bujori are muguri laterali (puțini); planta este viguroasă și robustă, și poate să susțină florile mari ale bujorului Highlight.
Acesta este un soi de bujor care este foarte potrivit pentru tăiere.
Florile bujorului Highlight au miros moderat.
La maturitate, acest bujor ajunge până la 80 cm.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu închis |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Jumătatea/Sfârșitul primăverii |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Highlight |
| Culoare | Roșu închis |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înflorire | Jumătatea/Sfârșitul primăverii |
| Înălțimea la maturitate | Până la 80 cm |
| Tip floare | Dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori The Fawn
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujorul Pietertje Vriend Wagenaar face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor Pietertje Vriend Wagenaar a primit multiple premii la competițiile la care a participat în ultimii ani.
A fost desemnat "Bujorul anului" în anul 2019.
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Bujori Charles White
Bujori Charles White
Bujorul Charles White face parte din categoria Lactiflora.
Este bujorul pe care îl admiri încontinuu; se livrează rizom cu 3/5 ochi după 25 octombrie și în limita stocului, din primăvară - la ghiveci.
Bujori Athena
Bujori Athena
Bujorul Athena este un hibrid deosebit.
Este special datorită formei atipice, cu staminele în prim plan.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori Anima
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.