Bujori Highlight
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Bujori Highlight
Bujorul Highlight face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor apreciat de către forurile competente în domeniu, între care și Societatea Americană de Bujori.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 53,35 lei |
| 5% | 5 + | 5% 52,25 lei |
Bujori Highlight
Bujorul Highlight are florile foarte mari, pline, duble, de culoare roșu foarte închis.
Acest tip de bujori are muguri laterali (puțini); planta este viguroasă și robustă, și poate să susțină florile mari ale bujorului Highlight.
Acesta este un soi de bujor care este foarte potrivit pentru tăiere.
Florile bujorului Highlight au miros moderat.
La maturitate, acest bujor ajunge până la 80 cm.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu închis |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Jumătatea/Sfârșitul primăverii |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Highlight |
| Culoare | Roșu închis |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înflorire | Jumătatea/Sfârșitul primăverii |
| Înălțimea la maturitate | Până la 80 cm |
| Tip floare | Dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Salmon Chiffon
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Bujori Buckeye Belle
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor se face la ”ghiveci”.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui (Silver Red)
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui
Bujorul Yin Hong Qiao Dui face parte din categoria Paeonia suffruticosa.
Are florile superb creponate, roz, cu stamine galbene concentrate în zona de mijloc.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Bujori arbustivi Hua Wang
Bujorul Hua Wang este un arbustiv extrem de viguros.
Culoarea sa roșie îi asigură foarte mulți fani statornici.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.