Trandafiri Scent of woman®
75,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 75,00 lei până la 85,00 lei
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt introduși de către creatorul italian de renume Enrico Barni în anul 2009.
Livrăm acest trandafir la ghiveci începând din primăvară.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 72,75 lei |
| 5% | 5 + | 5% 71,25 lei |
Trandafiri Scent of woman®
Trandafirii Scent of woman® sunt trandafirii care aduc în lumină misterul în toate aspectele sale: formă, parfum puternic, culoare.
Creatorul Enrico Barni a reușit o splendidă operă de artă cu acest Scent of woman®, care crește compact până la 100 de cm. Florile sunt duble, mari se bucură de înflorire repetată.
Are o bună rezistență în fața înghețului și a bolilor/dăunătorilor.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Violet închis |
| Parfum: | Puternic, De damasc |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 100 cm |
| Producător: | Enrico Barni |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Scent of woman |
| Culoare | Violet |
| Parfum | De damasc, Puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100 cm |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafiri Märchenzauber®
Trandafirii Märchenzauber® fac parte din colecția Fairy Tale Rose (Trandafiri de basm) și au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Kordes.
Deja în anul 2016, trandafirii Märchenzauber® au câștigat premiul Golden Rose în Baden Baden, iar în 2017 au primit certificare ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți în Germania).
Trandafirii Märchenzauber'® sunt trandafiriii pe care îi dorești în colecția ta!
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este disponibil din primăvara anului 2026.
Trandafiri galbeni Inka®
Trandafiri galbeni Inka®
Trandafirii Inka® au fost introduși în anul 2015 de către creatorul Tantau.
Sunt unii dintre cei mai apreciați trandafiri galbeni, pentru că înfloresc constant pe tot parcursul sezonului și sunt foarte sănătoși.
Culoarea lor galben solar aduce instant zâmbetul pe buze oricui îi privește.
Trandafiri Chippendale®
Trandafiri Chippendale®
Trandafirii Chippendale® au fost creați în anul 2005 de către Casa Tantau pentru a face atâtea grădini să strălucească la început de sezon.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Modern Art®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.
Această varietate se livrează la ”ghiveci”.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.






Recenzii
Nu există recenzii până acum.