Trandafiri Wizard®
78,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 78,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Wizard®
Trandafirii Wizard® sunt deosebiți prin coloritul lor special: galben, portocaliu și roșu.
Bucurie maximă sub formă de petale!
Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 75,66 lei |
| 5% | 5 + | 5% 74,10 lei |
Trandafiri Wizard®
Trandafirul Wizard® este un trandafir superb cu înflorire repetată pe tot parcursul sezonului.
Înălțimea acestui trandafir ajunge la maturitate până la 40-50 cm, ceea ce-l face potrivit pentru împodobirea aleilor, bordurilor, oferind un spectacol splendid de culoare.
În plus acoperă și împodobește cu succes porțiuni problematice din grădină.
Acest trandafir are parfum moderat, iar forma petalelor este dublă, numărând aproximativ 17-25 petale.
Petalele sunt superbe, culorile pornesc din mijloc de la galben, migrând spre portocaliu ca mai apoi spre margini – roșul să-și facă simțită prezența în mod elegant.
Înflorește pe tot parcursul sezonului, iar la maturitate ajunge până la o jumătate de metru în înălțime (40-50 cm).
Are o rezistență foarte bună la în fața bolilor dar și la îngheț.
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben, Portocaliu, Roșu |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 40-50 cm |
| Producător: | Warner |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Wizard® |
| Culoare | Galben, Portocaliu, Roșu |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 40-50 cm |
| Producător | Warner |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |
| Înflorire repetată | Da |
| Trandafir Miniatur | Da |
Produse similare
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Boscobel® (Auscousin)
Trandafiri Boscobel®
Denumirea acestui trandafir minunat provine de la Casa Boscobel (1632) din localitatea Shropshire, din vestul Angliei.
Floarea adultă a trandafirilor Boscobel® ajunge până la 78 de petale, la maturitate.
Creatorul trandafirilor Boscobel® (Auscousin) este David Austin.
Iubitorii de trandafiri Boscobel® confirmă ce minunați sunt acești trandafiri!






Recenzii
Nu există recenzii până acum.