Trandafiri Wizard®
78,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 78,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Wizard®
Trandafirii Wizard® sunt deosebiți prin coloritul lor special: galben, portocaliu și roșu.
Bucurie maximă sub formă de petale!
Te așteptăm să ne contactezi și la comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 75,66 lei |
| 5% | 5 + | 5% 74,10 lei |
Trandafiri Wizard®
Trandafirul Wizard® este un trandafir superb cu înflorire repetată pe tot parcursul sezonului.
Înălțimea acestui trandafir ajunge la maturitate până la 40-50 cm, ceea ce-l face potrivit pentru împodobirea aleilor, bordurilor, oferind un spectacol splendid de culoare.
În plus acoperă și împodobește cu succes porțiuni problematice din grădină.
Acest trandafir are parfum moderat, iar forma petalelor este dublă, numărând aproximativ 17-25 petale.
Petalele sunt superbe, culorile pornesc din mijloc de la galben, migrând spre portocaliu ca mai apoi spre margini – roșul să-și facă simțită prezența în mod elegant.
Înflorește pe tot parcursul sezonului, iar la maturitate ajunge până la o jumătate de metru în înălțime (40-50 cm).
Are o rezistență foarte bună la în fața bolilor dar și la îngheț.
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben, Portocaliu, Roșu |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 40-50 cm |
| Producător: | Warner |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Wizard® |
| Culoare | Galben, Portocaliu, Roșu |
| Parfum | Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 40-50 cm |
| Producător | Warner |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Dublă |
| Înflorire repetată | Da |
| Trandafir Miniatur | Da |
Produse similare
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și unicul Pierre Arditi® a revenit în site.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Trandafiri Desdemona® (Auskindling)
Trandafiri Desdemona®
Trandafirul Desdemona® poartă numele eroinei tragice din Othello al lui Shakespeare.
Prin forma lor specială, petalele acestui soi de trandafir oferă un spectacol minunat privitorului.
Livrarea pentru varianta la g h i v e c i pentru trandafirii Desdemona® revin în luna martie 2026.
Momentan, Desdemona® la r ă d ă c i n ă nu mai este în stoc. Vrei un trandafir - tot alb? Tot de la David Austin? Care înflorește foarte abundent? Ce spui de spectaculosul Kew Gardens®?
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?






Recenzii
Nu există recenzii până acum.