Magnolia Honey Tulip
328,00 lei
Magnolia Honey Tulip
Magnolia este proclamata varianta de aur a „Lalelei negre”, aceasta este prima floare galbena cu acesta forma.
Frunzele sunt mici, verzi, in forma de ou. Infloreste in martie si aprilie. Aroma este uimitoare, florile sunt foarte mari pina la 20 cm in diametru.
Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Livrarea pentru acest tip de magnolie se face DOAR cu precomandă. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Magnolia Honey Tulip
O descoperire a renumitului crescător Mark Jury din Noua Zeelandă a produs această minunată magnolie. Salutată ca o versiune aurie a „lalelei negre”, este prima cu flori galbene care are această formă distinctă de floare. De asemenea, spre deosebire de multe dintre celelalte magnolii galbene, ea înflorește pe lemnul gol, astfel încât vederea nu este distrasa de frunzișul emergent. Petalele sale galbene de unt sunt suficient de substanțiale încât să nu se cadă ușor și își păstrează culoarea pe tot parcursul sezonului.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Miros deosebit |
| Înflorire: | Aprilie, Mai |
| Înălțime la maturitate: | 150 cm – 250 cm |
| Condiții de lumină: | Soare, Semi-Umbră |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
-25°C până la -30°C |
Nu știi ce magnolie să alegi? Te invităm să dai click aici pentru a vedea toată colecția de magnolii spectaculoase și să îți alegi preferata. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Denumire | Magnolia Honey Tulip |
| Culoare | Galben |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 9 kg |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 400-500cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |








Recenzii
Nu există recenzii până acum.