Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
68,00 lei – 204,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 204,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®.
Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Opaaa, dar ce avem noi aici? Cumva unul dintre cei mai minunați trandafiri cățărători (de talie mică) de la Kordes?
Răspuns categoric: DA! De trei ori DA!
Haideți să-i vedem împreună cateva dintre caracteristicile de bază, pentru o decizie asumată de achiziție și o arcadă spectaculoasă în grădină. Câteodată cred ca nu noi alegem trandafirii, ci ei ne aleg pe noi.
Trandafiri Kiss me Kate®? Se potrivesc la tine în grădină dacă preferi:
- ca trandafirii să aibă parfum puternic (și mai explicit – parfumul să fie fructat, dulceag). (Mai concret), acest trandafir îmbină note de lămâie, mere, zmeură, trandafir și chiar smirnă.
- să fie de talie mică, ajungând până la 2 metri în înălțime
- rezistent în fața bolilor
- diametrul florii să fie de 8 – 10 cm
- distanța la plantare să nu fie foarte mare – adică în acest caz 80 cm
- creștere rapidă
Trandafirii Kiss me Kate® au primit recunoaștere din partea specialiștilor, primind multiple premii la competițiile de profil. Această varietate a fost introdusă în anul 2016 și face parte din colecția Climbing Max.
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 100 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Foarte puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 200 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Kiss me Kate® |
| Culoare | Roz |
| Parfum | Dulce, Foarte puternic, Fructat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 200 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Trandafiri Lemon Siluetta® creație 2023 Kordes
Acești trandafiri fac parte din soiurile noi de la Kordes din anul 2023. Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Trandafiri Claire Austin®
Trandafiri Claire Austin®
Excelează la capitolul ”parfum” și ”sănătatea generală a plantei/rezistența la boli”.Livrarea pentru această varietate se face începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®. Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră

Recenzii
Nu există recenzii până acum.