Clematite Montana Grandiflora
149,00 lei
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
92,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 92,00 lei până la 123,00 lei
Clematite Montana Rubens
149,00 lei
Clematite Montana Rubens
…pentru că sunt unele dintre clematitele cele mai frumoase.
Livrările pentru această clematită încep în luna martie 2026.
Descriere
Clematite Montana Rubens
Iată o varietate de clematite cunoscută pentru frumusețea și eleganța sa.
Clematita aceasta se livrează la ghiveci de 2l (diametru de 16 cm), înălțime minim 100 cm. Planta se află în anul 2 de viață.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz deschis |
| Parfum: | Plăcut |
| Înflorire: | Mai – Iunie |
| Înălțime la maturitate: | 600 – 1200 cm |
| Sol: | Neutru până la alcalin |
| Poziționare: | Soare-parțial |
| Rezistență la boli și la îngheț: | Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut această clematită, dă click aici pentru a vedea toata colecția de clematite. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 4,49 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Clematite Montana Rubens |
| Culoare | Roz deschis |
| Greutate la livrare | 1,5 kg |
| Înălțimea la maturitate | 600 – 1200 cm |
| Înflorire | Mai – Iunie |
| Parfum | Discret |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -10 °C, Rezistent |
| Tip floare | Mică |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Clematite Montana Rubens” Anulează răspunsul
Produse similare
Plante la comandă
85,00 lei
Plante de comandă
Rodiu ornamental opțiunile: Punica Granatum Lagrelliae e Legrellei * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Punica Granatum Rubroplena-Melograno * 85 lei/buc (ghiveci de 18) Crizanteme aciculare, diverse culori: 85 lei/buc (ghiveci de 12)Livrarile se fac pe tot parcursul anului. Următoarea tranșă este în luna februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
88,00 lei – 108,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 108,00 lei
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
Unul dintre cei mai superbi și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare alb perfect), pentru flori tăiate!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Stainless Steel®
88,00 lei – 118,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 118,00 lei
Trandafiri Stainless Steel
Unul dintre cei mai neobișnuiți și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare lavandă argintiu), pentru flori tăiate!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Raymond Kopa®
83,00 lei – 93,00 leiInterval de prețuri: 83,00 lei până la 93,00 lei
Trandafiri Raymond Kopa
Florile își schimbă culoarea pe măsură ce trece timpul, ajungând la culoare roz-roșu. Potrivit și pentru plantarea în ghivece (de protejat pe timpul iernii).
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face începând din primăvară.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Magnolia March Till Frost
366,00 lei
Evaluat la 5.00 din 5
Magnolia March Till Frost
Magnolia March Till Frost este magnolia care are înfloriri repetate pe tot parcursul sezonului, din primăvară până toamna.
Livrăm orice tip de magnolie cu precomandă.
Următoarea livrare se va face săptămânile următoare, în limita stocului și cu prioritate la comandare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Good as gold®
85,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Good as gold®
Acești trandafiri Good as gold® au o frumusețe răpitoare, care îți înveselesc grădina. După o zi intensă, gândul că poți savura liniștea și frumusețea unică a acestui tip de trandafiri, te umple de bucurie.
Ai și posibilitatea de a-i folosi ca și flori tăiate, să-ți înveselești biroul, spațiul de lucru sau pur și simplu sufrageria/livingul.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Wedding Piano®
80,00 lei – 95,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 95,00 lei
Trandafiri Wedding Piano®
Trandafirii Wedding Piano® sunt produs al casei Tantau și au fost introduși în anul 2014. Este așadar un soi relativ recent. Îl ai în colecția ta?
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.

Recenzii
Nu există recenzii până acum.