Bujori Chippewa
73,00 lei – 86,00 leiInterval de prețuri: 73,00 lei până la 86,00 lei
Bujori Chippewa
Bujorul Chippewa face parte din categoria Lactiflora.
Bujorul Chippewa este o plantă erbacee perenă cu flori duble, de culoare roșu-bordo, cu dimensiuni ce ajung până la 15 cm diametru.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 70,81 lei |
| 5% | 5 + | 5% 69,35 lei |
Bujori Chippewa
Bujorul Chippewa este un bujor înalt, impunător ca prezență. La maturitate ajunge până la 100 cm.
Are înflorire abundentă, mugurii laterali prelungindu-le sezonul de înflorire.
Florile bujorului Chippewa sunt duble, tip minge, ajung până la 15 cm în diametru, culoarea lor fiind roșu-bordo.
Floarea este plină, iar când este complet deschisă, se ivesc staminele de culoare aurie.
Petalele exterioare sunt largi, dându-i florii un farmec unic.
Tulpina este extrem de viguroasă, de verde intens, iar florile apar deasupra frunzișului, făcând o impresie romantică.
Bujorul Chippewa se comportă excepțional ca flori tăiate.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu, Bordo |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Sfârșitul primăverii, începutul verii |
| Înălțime la maturitate: | De la 60-100 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Chippewa |
| Culoare | Bordo |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Înălțimea la maturitate | De la 60-100 cm |
| Parfum | Moderat |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |











Recenzii
Nu există recenzii până acum.