Bujori Carnation Bouqet
208,80 lei – 222,00 leiInterval de prețuri: 208,80 lei până la 222,00 lei
Bujori Carnation Bouqet
Bujorul Carnation Bouqet este hibridul roz, superb pe care o să-l adori!
Carnation Bouquet a fost înregistrat în 1996 în SUA.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 202,54 lei |
| 5% | 5 + | 5% 198,36 lei |
Bujori Carnation Bouqet
Bujorul Carnation Bouqet are la înflorire formă de trandafir și o dată ce ajunge la maturitate, de-abia aștepți sezonul timpuriu să vă reîntâlniți.
Bobocul bujorului Carnation Bouqet în schimb, are formă ca de garoafă, de unde este inspirat și numele său.
Frunzele sale sunt dure, iar tulpinile – scurte. Florile bujorului Carnation Bouqet sunt mari, duble, vânat de iubitorii de bujori speciali.
Este excelent folosit ca flori tăiate, oferind un buchet unic.
Care este preferatul tău: acest bujor sau Etched Salmon?
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Fără parfum |
| Înflorire: | Timpuriu |
| Înălțime la maturitate: | Pânâ la 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă, Formă trandafir |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Carnation Bouqet |
| Culoare | Roz |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Parfum | Fără parfum |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă, Tip trandafir |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujori Charles White
Bujori Anima
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.