Trandafiri Cassiopea®
74,00 lei – 82,00 leiInterval de prețuri: 74,00 lei până la 82,00 lei
Trandafiri Cassiopea®
Trandafirii Cassiopea® sunt potriviți pentru acoperirea unor zone problematice din grădina ta. Au valuri bogate de înflorire și sunt de talie mică.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 71,78 lei |
| 5% | 5 + | 5% 70,30 lei |
Trandafiri Cassiopea®
Trandafirul Cassiopea® este trandafirul de care ai nevoie pentru a acoperi zone mai puțin aspectuoase din grădină.
Acest trandafir nu are parfum, iar forma petalelor este simplă (între 4 și 8 petale). Specificul trandafirului Cassiopea® este dat de faptul că seara petalele se închid, urmând ca dis-de-dimineață să se redeschidă pornind din nou spectacolul fascinant de culoare.
Culoarea petalelor sale este de roșu aprins care face echipă bună cu staminele de culoare galben-vibrant. Înflorirea se face în ciorchini mari pe tot parcursul sezonului.
Trandafirul Cassiopea® ajunge la maturitate până la 70 cm în înălțime.
Are o rezistență foarte bună atât în fața bolilor cât și la îngheț.
Greutatea la livrare pentru rădăcină nudă este de 0.5 kg, iar greutatea la livrare pentru planta la ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu aprins |
| Parfum: | Fără parfum |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 50-70 cm |
| Producător: | Barni |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Cassiopea® |
| Culoare | Roșu |
| Parfum | Fără parfum |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 50-70 cm |
| Producător | Enrico Barni, Italia |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Tip floare | Simplă |
| Înflorire repetată | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |




Recenzii
Nu există recenzii până acum.