Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 82,45 lei |
| 5% | 5 + | 5% 80,75 lei |
Trandafiri Honey Dijon®
Trandafirii Honey Dijon® sunt trandafirii tăi speciali, despre care vei fi întrebat încontinuu. Acest soi este atât de elegant și de viguros, încât se face remarcat imediat.
Înflorirea este abundentă, tulpinile sunt robuste și produc patru până la cinci flori, făcându-le potrivite pentru flori tăiate.
Frunzele au dimensiuni medii, semi-lucioase, armonizându-se perfect cu florile ca aspect general.
Florile lui Honey Dijon® au formă clasică de trandafiri și un aspect distins, imperial. Dimensiunile florilor sunt de circa 10-12 cm, soiul este rezistent la îngheț și în fața dăunătorilor.
Este pretabil și pentru plantarea în ghivece mari.
Poza din galerie făcută în data de 10 mai 2025 deturneaza puțin culorile. Culoarea este de miere-unt, pentru că floarea este ”pe trecute”.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben-cafeniu-auriu |
| Parfum: | Moderat-spre puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 100-150 cm |
| Producător: | Weeks Roses |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Honey Dijon® |
| Culoare | Cappucino |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Parfum | Fructat, Moderat-puternic |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100-150 cm |
| Înflorire repetată | Da |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Producător | James A. Sproul, SUA |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Plantare în ghiveci | Da, Numai în ghivece mari |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Dimensiunea florilor | 10-12 cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Königin Marie
Trandafiri Königin Marie
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Produs în curs de actualizare.
Trandafiri Hot Cocoa®
Trandafiri Hot Cocoa®
Alegerea perfectă când vine vorba despre culoare deosebită și flori cu tulpină viguroasă o reprezintă trandafirii Hot Cocoa®.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea la ghiveci se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri Imperatrice Farah®
Trandafiri Imperatrice Farah®
Poate fi cultivat și la ghiveci. Este trandafirul tău de suflet!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Meine Rose®
Trandafiri Meine Rose®
Pentru cei care vor trandafiri noi (anul apariției 2021), certificați ADR („Anerkannte Deutsche Rosen” (trandafiri recunoscuți calitativ în Germania) și cu parfum plăcut picant în buchete, trandafirii Meine Rose® sunt prima opțiune.
Te invităm să te bucuri de unii dintre cei mai noi trandafiri din lume!
Livrarea pentru această varietate se face LA GHIVECI începând din primăvară.
Trandafiri Good as gold®
Trandafiri Good as gold®
Acești trandafiri Good as gold® au o frumusețe răpitoare, care îți înveselesc grădina. După o zi intensă, gândul că poți savura liniștea și frumusețea unică a acestui tip de trandafiri, te umple de bucurie.
Ai și posibilitatea de a-i folosi ca și flori tăiate, să-ți înveselești biroul, spațiul de lucru sau pur și simplu sufrageria/livingul.
Trandafiri roz Stile 800®
Trandafiri roz Stile '800 ®
Trandafirii Stile '800 ® sunt pentru tine dacă îți plac trandafirii cu miros puternic și ți-i dorești în colecția ta de trandafiri premiați.
Acest soi a câștigat marele premiu și medalia de aur pentru parfum la Bienala Internațională de la Nantes în anul 1999.
Trandafiri Moonstone®
Trandafiri Moonstone®
Trandafirii Moonstone® sunt trandafiri teahibrid veritabili. Au apărut în anul 1999, fiind introduși de către Weeks Roses.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Pierre Arditi® (Meicalanaq)
Trandafiri Pierre Arditi®
Trandafirul Pierre Arditi este recunoscut internațional pentru parfumul său deosebit.
Parfumul care a convins juriile de specialitate din întreaga lume este unul intens fructat.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.