Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 82,45 lei |
| 5% | 5 + | 5% 80,75 lei |
Trandafiri Honey Dijon®
Trandafirii Honey Dijon® sunt trandafirii tăi speciali, despre care vei fi întrebat încontinuu. Acest soi este atât de elegant și de viguros, încât se face remarcat imediat.
Înflorirea este abundentă, tulpinile sunt robuste și produc patru până la cinci flori, făcându-le potrivite pentru flori tăiate.
Frunzele au dimensiuni medii, semi-lucioase, armonizându-se perfect cu florile ca aspect general.
Florile lui Honey Dijon® au formă clasică de trandafiri și un aspect distins, imperial. Dimensiunile florilor sunt de circa 10-12 cm, soiul este rezistent la îngheț și în fața dăunătorilor.
Este pretabil și pentru plantarea în ghivece mari.
Poza din galerie făcută în data de 10 mai 2025 deturneaza puțin culorile. Culoarea este de miere-unt, pentru că floarea este ”pe trecute”.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben-cafeniu-auriu |
| Parfum: | Moderat-spre puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 100-150 cm |
| Producător: | Weeks Roses |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Honey Dijon® |
| Culoare | Cappucino |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Parfum | Fructat, Moderat-puternic |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100-150 cm |
| Înflorire repetată | Da |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Producător | James A. Sproul, SUA |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Plantare în ghiveci | Da, Numai în ghivece mari |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Dimensiunea florilor | 10-12 cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Princess Charlene de Monaco®
Trandafiri Princess Charlene de Monaco®
Ce bucurie este acest trandafir cu parfum puternic!
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Trandafiri SEE YOU® in apricot creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024.
Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!
Trandafiri Großherzogin Luise®
Trandafiri Großherzogin Luise®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Petalele + parfumul + rezistența acestor trandafiri te fac să îi iubești foarte-foarte mult.
Trandafiri Nostalgie®
Trandafiri Nostalgie®
Acești trandafiri sunt spectaculoși în fiecare fază de înflorire
În stoc se află opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Double Delight®
Trandafiri Blue Monday
Trandafiri Blue Monday
La semi-umbră, culoarea se intensifică, iar la soare se deschide în lavandă minunată!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face începând din primăvară.
Trandafiri roz Stile 800®
Trandafiri roz Stile '800 ®
Trandafirii Stile '800 ® sunt pentru tine dacă îți plac trandafirii cu miros puternic și ți-i dorești în colecția ta de trandafiri premiați.
Acest soi a câștigat marele premiu și medalia de aur pentru parfum la Bienala Internațională de la Nantes în anul 1999.
Trandafiri Mokarosa®
Trandafiri Mokarosa®
Trandafirii Mokarosa® au fost crescuți înainte de anul 2014 de către cultivatorul Gareth Fryer (Regatul Unit) și introduși în 2014 de către Pépinières de la Saulaie din Franța sub această denumire. Face parte din categoria trandafirilor Teahibrid.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.