Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 106,70 lei |
| 5% | 5 + | 5% 104,50 lei |
Bujori Candy Stripe
Bujorul Candy Stripe este atăt de jucăuș și jovial! Nici nu știi încotro să-ți îndrepți atenția pentru a-i cuprinde întregul spectacol!
Are un parfum discret, cu florile mari și duble, având formă de trandafir.
Ajunge la o înălțime de 100-150cm, iar rezistența la îngheț este puternică.
Diametrul florii ajunge la 15 până la 18 cm la maturitate.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi. Greutatea la livrare pentru ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt
| Culoare: | Crem, roz, roșu, alb |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire: | Începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 100-150 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Candy Stripe |
| Culoare | Alb, Bicolor, Crem, Roșu, Roz |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Tip floare | Dublă |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Parfum | Discret |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100-150 cm |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Paul M. Wild
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Lorelei
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Diana Parks
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori The Fawn
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.