Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său – deși nu este foarte intens – este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 58,20 lei |
| 5% | 5 + | 5% 57,00 lei |
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon înflorește la început de sezon.
Astfel dă startul perfect pentru restul sezonului, oferind privitorului o imagine spectaculoasă.
Evoluția acestui bujor hibrid este surprinzătoare, pentru că în primii ani se văd staminele mai mult, pe când o dată cu trecerea timpului, petalele cuceresc întreaga floare.
Florile sunt mari (pot atinge diametrul de 20 cm), simple, de culoare roz-somon, iar tulpina este viguroasă.
Frunzele bujorului Salmon Chiffon sunt rezistente, de culoare verde deschis.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz-somon |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Timpurie |
| Înălțime la maturitate: | Până la 75 cm |
| Tip floare: | Mare, Simplă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Salmon Chiffon |
| Culoare | Somon |
| Parfum | Moderat |
| Dimensiunea florilor | Până la 20 cm în diametru |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Simplă |
| Înălțimea la maturitate | Până la 75 cm |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Paul M. Wild
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Red Glory
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor se face la ”ghiveci”.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.

















Recenzii
Nu există recenzii până acum.